piątek, 16 maja 2014

Weekendowo 01

      
     Postanowiłam, że w weekendy będę Wam wrzucać posty ładne (choć to sprawa gustu i osobistych upodobań :-P ), lekkie i przyjemne. W skrócie  - graficzkę, rycinę, zdjęcie tudzież inną ilustrację z modą. A co Wam będę relaksu żałować :-P Oczywiście jak mi się po drodze jakiś post przez przypadek wykluje, wyklaruje, napisze - takowoż go wrzucę :-) Mam nadzieję, że jakoś to przeżyjecie.

Dzisiejsza rycina - wbrew pogodzie za oknem, niech będzie wiosenna :-) Wiem, że część z Was nie przepada za modą lat 1830-tych... Rozumiem to, gdyż do niedawna sama za tym okresem nie przepadałam. Ale wiecie... Jak się obejrzy 5 magazynów z danej epoki, to jakoś te ubrania zaczynają wchodzić w oczy i krwiobieg :-) Osobiście wolałabym tylko niebieskie kwiatki i dodatki - tak pod kolor moich oczu :-)

Rycina na dziś:
MAGAZYN MÓD 
1836 rok, numer 25
własność antykwariat Kosmos


Opis ryciny z pisma, pisownia oryginalna :-)
Fig.1 - Suknia z żaknotu kolorowego; kapotka krepowa przyozdobiona piórami.
Fig.2 - Surducik sukienny koloru oliwkowego; pantalony pikowe; kamizelka repsowa.
Fig.3 - Frak szafirowy z bronzowemi guzikami; pantalony dymkowe; kamizelka atłasowa.

mój opis
Suknia dzienna, świetnie nadająca się na spacery. Stanik dopasowany, zdobiony marszczeniem zebranym na ramieniu, zapinany przodem. Wycięcie przykryte białym haftowanym kołnierzykiem spiętym sporą broszką. Rękawy wszyte na obniżonym ramieniu, zmarszczone w trzy wąziutkie bufeczki górą i przy mankiecie. Spódnica sukni gładka, bez falban i zdobień. W talii szeroki pas z wąską a wysoką klamrą. Skórkowe rękawiczki. Kapotka różowa garnirowana od wewnątrz wstążką, na zewnątrz piórami i kokardami.
Proszę zwrócić uwagę na czarne butki założone do tej sukienki :-)1 komentarz:

  1. Druga połowa lat 30. jest znacznie bardziej "strawna" :D

    OdpowiedzUsuń