środa, 21 maja 2014

Auchan - kapeluszowe stylizacje


Byłam dziś w Auchan. Są kapelusze. Zacznę może od dalekiego kuzyna budki empirowej, bardzo dalekiego... Sami oceńcie, co można z nim zrobić :-) Cena około 25 złotych. Tylko jedna 
UWAGA
 Należy zachować metkę czyszczenia, gdyż materiał z którego go zrobiono jest dość nietypowy - 100% PAPIER. Jak nie chcecie mieć celulozowej papki we włosach, nie noście go w czasie deszczu :-P
A teraz o kapeluszu, którego jeszcze nie kupiłam. Okrągły, z dużym rondem, z innego tworzywa, wygląda o niebo lepiej. Choć dość gruby nie jest jednak zbyt sztywny. Można uznać to za wadę, można za zaletę. Cena około 30 złotych. Główkę ma tak dużą jak ten powyższy. Kolory - na pewno biały, słomkowy i granatowy, możliwe, że był jeszcze czarny. 
Co z nim można zrobić? Dwa w jednym. Ucinamy większą część główki, czyli tak na jakieś 5-7 cm od ronda i zabezpieczamy obie części - i górną i dolną. Do dolnej wycinamy koło z tkaniny, marszczymy, nakładamy na tę kilkucentymetrową wysokość otoka i mamy niemal gotowy kapelusz późno-rokokowy. Dodajemy wstążki, kokardy, pióra - wedle uznania. A po co zabezpieczaliśmy górną odciętą część? Robimy z niej reticule :-D Jak znajdę tę rycinę to udostępnię na dowód, że coś takiego nosiły ;-) Poniżej bardzo prostacko narysowany schemat.Poniżej przykłady kapeluszy, zdobień itp :-)

1785 Barone de Crussol
Koło z tkaniny może być mniejsze, tak że niemal opina główkę, a może być tak duże jak na tym obrazie. Przy ładnie zabezpieczonym otoku materiał może wychodzić ze środka, przy brzydkim - otacza go od zewnątrz.


1788 January French fashion plate
Zamiast obcinać główkę możemy ją powiększyć - wtedy razem z tkaniną wierzchnią kroimy razem sztywny tiul lub płótno. Koło musi być w tym przypadku dużo większe - ale nie przesadzajcie, żeby przy gwałtownym ruchu nie oklapło lub przekrzywiło się na bok :-P Parę sterczących piór i kolejna stylizacja gotowa :-)

1797 Anglia
To co wspominałam o małym kole i płaskiej główce - dajecie dookoła kokardy plus wstążkę pod brodę - te kapelusze z Auchan tak ładnie się wyginają jak ten :-) Oto i trzecia  i ostatnia na dziś stylizacja :-)

Miłych zakupów :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz